Scenariusz szkolnej imprezy sportowej zorganizowanej z okazji  Dnia Dziecka

Termin i miejsce:  1 czerwca 2018 roku, boisko „Orlik” w Pukininie

Czas trwania: 8.00 – 10.00

Organizator: Zbigniew Stępniak, Paulina Białek - opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Cel główny imprezy:

• Propagowanie aktywności fizycznej wśród uczniów Szkoły Podstawowej w Pukininie oraz rozbudzanie zainteresowań sportowych.

Cele szczegółowe:

• Usprawnianie sprawności ruchowej, zwinności, dokładności i szybkości.
  • Integracja podczas gier i zabaw sportowych uczniów w różnym wieku.
  • Wdrażanie do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego.
  • Kształtowanie zachowań prozdrowotnych.
  • Wpajanie zasad zdrowej rywalizacji sportowej.
  • Edukacja przez zabawę.

Sposób przeprowadzenia imprezy:

Część imprezy dla klas I – III  przeprowadzona zostanie w formie rywalizacji indywidualnej dla wszystkich chętnych uczniów chcących wziąć w niej udział. Uczestnicy będą startowali
w różnych konkurencjach na czas. W każdej konkurencji zwycięża osoba z najlepszym czasem wykonania danego zadania. Za zdobycie I, II, III miejsca zawodnik otrzymuje dyplom.

W klasach IV – VII  zostanie rozegrany międzyklasowy turniej piłki nożnej. Kolejną konkurencją będzie bieg z piłką lekarską(1 kg) wokół boiska do piłki nożnej – konkurencja indywidualna na czas. Zwycięzcy otrzymają dyplomy.

Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymają pamiątkowy upominek.

Przebieg imprezy:

1. Powitanie.
  2. Rozgrzewka – piosenka „Głowa, ramiona, kolana, pięty…”
  3. Udział w konkurencjach sportowych.
  4. Podsumowanie imprezy i wręczenie dyplomów.

Konkurencje dla klas I – III

1. Bieg ze skakanką - zawodnik skacze lajkonikiem na dystansie 30 metrów, zwycięża osoba z najlepszym czasem.
  2. Slalom z piłką  - zawodnik prowadzi piłkę dowolną częścią stopy między 10 pachołkami, zwycięża osoba z najlepszym czasem.
  3. Rzut rakietą z gąbki na odległość – zwycięża osoba z najdłuższym rzutem.
  4. Tor przeszkód – zawodnik skacze przez drabinkę, biegnie do szarfy, przekłada ją
    od dołu i biegnie po prostej w drodze powrotnej, zwycięża osoba z najlepszym czasem.

Konkurencje dla klas IV –VII

1. Międzyklasowy turniej piłki nożnej – klasy reprezentują sześcioosobowe drużyny, grają systemem każdy z każdym, czas gry: 10 minut.
  2. Bieg z piłką lekarską (1 kg) wokół boiska do piłki nożnej – zwycięża osoba
    z najlepszym czasem.

Osoby odpowiedzialne za poszczególne konkurencje:

Konkurencje dla klas I – III: Paulina Białek, Dorota Supeł, Małgorzata Stępniak

Konkurencje dla klas I – VII: Zbigniew Stępniak

Pozostali nauczyciele – opieka i zapewnienie bezpieczeństwa podczas trwania imprezy.

Opracował: Zbigniew Stępniak

Opublikowano: 29 maja 2018 12:04