VII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej rozpoczęty!

Już po raz siódmy w naszej szkole odbywa się Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Został zainaugurowany w niedzielę, 18 lutego br., podczas Mszy św. w intencji społeczności całej szkoły, ze szczególnym błogosławieństwem dla dzieci uczących się w naszej szkole. W poniedziałek 19 lutego obchody TKCH zostały rozpoczęte w szkole. Z tej okazji do szkoły przybył o. Jerzy Chrzanowski, pasjonista z rawskiego małego kościółka, który od siedmiu już lat współpracuje z naszą szkołą w realizacji założeń kolejnych Tygodni Kultury Chrześcijańskiej. W poprzednich latach była mowa między innymi o: Biblii, 10 przykazaniach, kościołach, działalności misyjnej. W tym roku hasło brzmi: "Chłopcy i dziewczynki dobre serca mają, chłopcy i dziewczynki zawsze pomagają". Uczniowie klasy VI pod opieką pani katechetki Ewy Gabryszewskiej-Nogaj zaprezentowali krótki program poetycki mówiący o miłości i potrzebie czynienia dobra w życiu. Wierszom towarzyszył śpiew pieśni religijnych wszystkich uczniów i nauczycieli przy akompaniamencie gitary w wykonaniu pani Pauliny Białek. W następnych dniach uczniowie będą się zmagać z religijnymi krzyżówkami, relaksować przy kolorowaniu rysunków o tematyce religijnej, obejrzą przedstawienie o pewnej Dorotce Niedobrotce zaprezentowane przez najmłodszych uczniów szkoły. Wszystkie dokonania z całego tygodnia zostaną podsumowane w piątek podczas Drogi Krzyżowej w małym kościółku. R.M.

Opublikowano: 19 lutego 2018 19:51