Styczniowa Niedziela z Babcią i Dziadkiem

21 stycznia br., z okazji przypadającego Dnia Babci i Dziadka, w Centrum Aktywności Kulturalnej w Boguszycach odbyła się już po raz trzeci impreza środowiskowa "Niedziela z Babcią i Dziadkiem" przygotowana przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Pukininie.
Na uroczystość bardzo licznie przybyli zaproszeni babcie i dziadkowie, których serdecznie powitała pani dyrektor Lilla Błaszczyk, życząc im dużo zdrowia, siły, uśmiechu i ciepła oraz zapraszając do obejrzenia swoich wnucząt w artystycznych występach. Gościem spotkania był wójt pan Krzysztof Starczewski, który też złożył seniorom życzenia. Przybył również dzielnicowy pan Patryk Szymański, aby nie tylko złożyć życzenia, ale też  przestrzec babcie i dziadków przed oszustami, którzy nadal wykorzystują dobre serce i ufność starszych osób.

Na początku spotkania zaprezentowały się przedszkolaki oraz dzieci z "zerówki"pod opieką swoich pań: pani Haliny Mazurek, pani Małgorzaty Kacprzak, pani Moniki Kamińskiej oraz pani Anny Budek. Następnie zebrani obejrzeli pokaz taneczny w wykonaniu uczniów klas IV-V oraz przedstawienie pt.: "Opowieść świąteczna", w której święty Mikołaj zamiast prezentów - zabawek przyniósł dzieciom baśnie
i wiersze oraz spotkanie z ich bohaterami: Kopciuszkiem, wilkiem, Czerwonym Kapturkiem czy dziadkiem, babcią i zwierzętami z wiersza "Rzepka". Na zakończenie zaprezentowali się chłopcy z klas IV-V w pokazie tanecznym. Uczniowie klas II-V przygotowali się do występu pod okiem pań: Pauliny Białek, Małgorzaty Stępniak, Doroty Ewy Supeł, Ewy Gabryszewskiej-Nogaj oraz Jagody Ogińskiej. Wszystkie występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami przez uśmiechniętych i wzruszonych dziadków. RM.

Opublikowano: 22 stycznia 2018 01:08