Kartofelkowy Piknik za nami!

W piątkowe późne popołudnie 9 września br. na terenie naszej szkoły odbył się Rodzinny Piknik Kartofelkowy. Pogoda była wprost wymarzona do wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Uczestnikami spotkania byli: obecni uczniowie i absolwenci naszej szkoły, rodzice oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. Gośćmi pikniku byli: wójt Krzysztof Starczewski i sekretarz gminy Anna Jakubiak oraz sołtys Pukinina Wojciech Kielan i radny Radosław Gąsiorowski. Ponad dwie godziny spotkania wypełnione były wieloma atrakcjami: ciekawe zajęcia z robotyki i "Małego Edisona" prowadzone przez firmę "Lingo Star", gra w szachy stolikowe i plenerowe, zaplatanie kolorowych warkoczyków. Dużym zainteresowaniem cieszył się mecz Ojcowie- Synowie, zakończony wynikiem 3:2 dla drużyny Synów, którzy zdobyli Puchar Dyrektora Szkoły. Punktem kulminacyjnym pikniku była degustacja pieczonych w ogniu kartofli oraz zabawy z kartoflem w roli głównej: obieranie na czas oraz na najdłuższą obierkę. Na zakończenie spotkania zostały wręczone uczniom nagrody zdobyte w konkursach realizowanych w ubiegłym roku szkolnym w ramach programu ekologicznego "Z parapetu na rabatkę".

R. Maciejewska

Opublikowano: 10 września 2016 10:54