Wigilijne spotkania

Wigilia klasy IV

We wtorek, 15 grudnia 2015 roku, uczniowie i rodzice oraz wychowawczyni klasy IV spotkali się
o godz. 17 w szkole na wspólnej klasowej Wigilii.

Rodzice i dzieci przygotowali stół nakryty białym obrusem, udekorowany świątecznym stroikiem. Na stole pojawiły tradycyjne wigilijne potrawy: czerwony barszcz z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, smażona ryba, ryba w sosie, śledzie w różnych odmianach, sałatki warzywne, ciasta, pierniczki przygotowane przez rodziców i dzieci. Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie od połamania się opłatkiem i złożenia życzeń świąteczno-noworocznych. Najbardziej oczekiwanym przez uczniów momentem tego wieczoru było wręczenie prezentów. Każdy otrzymał upominek, zaś rodzice dostali kartki z życzeniami, własnoręcznie wykonane przez swoje pociechy. Aby otrzymać prezent dzieci musiały zaśpiewać piosenkę lub powiedzieć wierszyk.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

W poniedziałek, 21 grudnia 2015 roku, uczniowie i rodzice oraz wychowawczyni klasy VI spotkali się o godz. 17 w szkole na wspólnej klasowej Wigilii. Były serdeczne życzenia, dzielenie się opłatkiem i tradycyjne wigilijne potrawy.

Opublikowano: 17 grudnia 2015 19:34