Lekcja wycinankarstwa i nie tylko

W piątek, 9.10.2015 roku, uczniowie klas IV-VI z naszej szkoły udali się na wycieczkę do Rawy Mazowieckiej. W programie wyjazdu była: wizyta w Bibliotece Powiatowej połączona z warsztatami plastycznymi oraz  odwiedzenie Komendy Powiatowej.

Tuż po godzinie 8.00 31 uczniów klas starszych wyjechało autobusem do Rawy Mazowieckiej. Pierwszym punktem programu wycieczki było odwiedzenie Biblioteki Powiatowej. Tam czekały na nich warsztaty plastyczne, na których pani Hanna Kuberska-Skrzydło, instruktorka wycinankarstwa ze skierniewickiego i łódzkiego domu kultury, opowiedziała dzieciom ciekawą historię dotyczącą wycinanek regionu rawskiego i łowickiego. Potem dzieci zabrały się do wycinania serwetek, kółek czy rózeg, czyli tradycyjnych wycinanek naszego regionu. Spod zręcznych palców dzieci wyszły naprawdę piękne prace, które zostaną wyeksponowane na szkolnej gazetce.

Następnie wycieczkowicze udali się na cmentarz w Rawie, gdzie złożyli hołd i zapalili znicze na grobach żołnierzy. Potem udali się na Komendę Powiatową Policji. Wycieczka zakończyła się smacznym posiłkiem.

Dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z dziećmi z przedszkola bawiły się w figloraju oraz spacerowały po pięknym Zalewie Rawskim.   Klasy I - III były z wizytą w Ochotniczej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej.

Opublikowano: 12 października 2015 19:25

Wycieczka do Rawy Mazowieckiej