Piknik po raz trzeci

Już po raz trzeci odbył się na terenie Szkoły Podstawowej w Pukininie III Piknik Rodzinny. Mimo początkowo niesprzyjającej pogody impreza zgromadziła dość licznie całe rodziny.

Uczestnicy Pikniku mogli obejrzeć program artystyczny w wykonaniu uczniów przedszkola oraz szkoły podstawowej: piosenki, tańce,  ciekawostki o krajach europejskich, gra na fletach, przedstawienia teatralne, scenki kabaretowe. Duże zainteresowanie i wielkie emocje wzbudziły mecze piłki nożnej. Pierwszy mecz rozegrany przez drużyny ojców i synów zakończył się wynikiem 11:5 dla synów, którzy otrzymali puchar dyrektora szkoły. W drugim meczu pomiędzy chłopcami z klasy IV a szkolną reprezentacją dziewcząt zwycięzcami okazali się chłopcy wygrywając 2:1. Otrzymali puchar przechodni oraz pamiątkowe dyplomy. Sporym zainteresowaniem cieszył się pokaz fitness w wykonaniu FIT Pukinin, czyli Fenomenalnej Inicjatywy Treningowej. Kilkanaście pań prawie w półgodzinnymi pokazie udowodniło, że sport to zdrowie i świetna sylwetka. W międzyczasie uczestnicy pikniku mogli skosztować frykasów przygotowanych na klasowych stoiskach. Był żurek z jajkiem i kiełbasą, tosty, kiełbaski z grilla, sałatki, warzywno-serowe szaszłyki owoce oraz różne ciasta. Dochód ze sprzedaży tych smakołyków będzie przeznaczony na potrzeby klas.

Młodsze dzieci świetnie bawiły się na dmuchanych zamkach i zjeżdżalniach. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy w najbardziej fantazyjne wzory. Zainteresowani mogli również skorzystać z gier i zabaw przygotowanych przez firmę „Etado”, która również prowadziła zbiórkę baterii. Dla fanów motoryzacji przyjechali panowie na pięknych warczących maszynach.

Na zakończenie imprezy zostały wręczone nagrody uczniom, którzy brali udział w konkursach przeprowadzonych w ramach programu ekologicznego „Mikrokosmos wokół nas - owady naszych pól i łąk” współfinansowanego przez WFOŚiGW w Łodzi.

Opublikowano: 22 czerwca 2015 13:28

III Piknik Rodzinny