XV RAJD "DNIA ZIEMI" ŚCIEŻKAMI PUSZCZY BOLIMOWSKIEJ

W miniony piątek, 15 maja br., dwie drużyny z naszej szkoły w liczbie 29 osób z dwoma opiekunami, wzięły udział w XV Rajdzie „Dnia Ziemi” Ścieżkami Puszczy Bolimowskiej zorganizowanym przez Zarząd Okręgu LOP w Skierniewicach. Nasza szkoła uczestniczy w rajdzie już od wielu lat.

Rajd ścieżkami Puszczy Bolimowskiej to połączenie propagowania wiedzy przyrodniczo-ekologicznej w sposób aktywny, na sportowo. Uczestnicy mieli do pokonania kilkukilometrowy marsz ścieżkami Puszczy Bolimowskiej. Na trasie przemarszu musieli odpowiedzieć łącznie na 6 pytań dotyczących roślin, zwierząt, rezerwatów Bolimowskiego Parku Krajobrazowego oraz szeroko pojętej ochrony przyrody.

Na terenie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Skierniewicach odbyły się również: konkursy wiedzy ekologicznej, plastyczno-przyrodniczy oraz rowerowy konkurs sprawnościowy i zawody sportowe(tor przeszkód).

Nasi uczniowie zdobyli kilka nagród i wyróżnień:

Miłosz Nosek – 1 miejsce w rowerowym konkursie sprawnościowym,

Mikołaj Misztal i Jakub Gąsiorowski  - 2 miejsce w konkursie wiedzy przyrodniczej „Walory przyrodnicze Bolimowskiego Parku Krajobrazowego” oraz wyróżnienie dla Klaudii Misztal i Zuzanny Gąsiorowskiej.

 Wyróżnienie dla drużyny p. D. Supeł za przemarsz trasą Puszczy Bolimowskiej.

Dla uczestników rajdu przygotowany został poczęstunek oraz drobne upominki. Dopisała pogoda, dobry humor, więc wszyscy wrócili do domów z miłymi wrażeniami.

Opublikowano: 18 maja 2015 00:47

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

XV RAJD "DNIA ZIEMI" ŚCIEŻKAMI PUSZCZY BOLIMOWSKIEJ

Wyświetleń: 326

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa w Pukininie

Realizacja: Superszkolna.pl

  • WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY!!!
Zaszyfrowany adres tej strony