Szkoła w Pukininie wybudowana została w 1923 roku przez starostę Gustawa Orłowskiego. Szkoła była murowana i składała się z dwóch izb lekcyjnych. Kierownikiem szkoły w latach 1928 - 29 był Michał Kieszek, nauczycielami zaś Joanna Kieszek i Stanisława Krzemińska.

W latach pięćdziesiątych szkoła została rozbudowana i powstały trzy następne sale lekcyjne.

Od 1999 rozpoczęły się gruntowne remonty w naszej szkole. Wymieniono poszycie dachu, wykonano zabezpieczenie instalacji kominowej, wymieniono całą stolarkę, podłogi. Zainstalowano sanitariaty, założono nowe ogrzewanie olejowe. W celu zmiejszenia strat ciepła budynek również docieplono. We wnętrzu budynku wygospodarowano korytarz, z ktorego jest dostęp do wszystkich klas. W roku 2000 przeprowadzone były gruntowne remonty w salach dydaktycznych.

Obecnie w oddzielnym budynku funkcjonuje oddział przedszkolny prowadzony przez Stowarzyszenie Pukinina i Okolic. W roku 2012 oddano do dyspozycji szkoły i społeczności lokalnej boiska szkolne "Orlik"